Neden İnstagram Tercih Ediliyor ?

Neden İnstagram Tercih Ediliyor ?

Neden Instagram Tercih Ediliyor?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelen Instagram, diğer Facebook ve Twitter gibi alanın devlerine rağmen başarısını kanıtlamakta zorlanmadı. Sosyal medya alında ki bu iki dev platforma rağmen tutunarak başarılı olmasının altında elbette kendine has yeni tarzı yatıyor.

Kısa zamanda ünlüleri ve ticari kuruluşları kendisine çekmeyi başlayan Instagram, elbette bu çekiciliğini kısa sürede yükselen kullanıcı sayısına borçluydu. Kullanıcı sayısında ki bu muazzam artışın sırrı da elbette biraz önce bahsettiğimiz gibi kendine has yeni bir tarzla çalışmasıydı.

Instagram insanların, fotoğraf ve video paylaşım imkânı sağlamasıyla diğer sosyal medya devlerinden farklılaşmayı başardı. Aslında diğer sosyal medya platformlarında da bu imkân var. Fakat Instagram farklı bir ihtiyaca cevap vermeyi başardı. O da “sadece fotoğraflar ve videolarla kullanıcının dünyasını sosyal medyaya yansıtma ihtiyacına” cevap vermesi özelliğiyle oldu. Bu ince çizgiyi yakalayan Instagram başarısıyla da kısa sürede kendini kanıtlamayı başardı ve bu alanda ki önderliğini kanıtladı.

Instagram görsellerle kullanıcının kendini sosyal medyaya yansıtmasını hedefleyen çalışmalarda sürekli çalıştı. Böylelikle ilk başta her ne kadar “link paylaşılamayan, başkasının içeriğini paylaşamayan, bilgisayardan fonksiyonları kullanılamayan” gibi sayısız özelliği de eleştiri konusu oldu. Ancak bu eleştirildiği konulara Instagram sıkı sıkıya sahip çıkmaya devam etti. Devam ettikçe ilerdi ve bugün milyonlarca insan sadece ülkemizde bu sosyal medya platformunu tercih ediyor. Ancak eleştirilen bu noktalar aslında Instagram’ı özel kılan asıl unsurların parçalarıydı. Ve çekicilikte tam burada yatıyor. Instagram adeta bu duruşuyla, “biz kullanıcımızı fotoğraf ve videolarla en özgün ve gerçekçi şekilde yansıtacağız” mesajı vermiş oldu.

Kullanıcılar Instagram’ı niçin Tercih Ediyor?

Instagram kullanıcılarının kendilerine bu soruyu yönelttiğimizde çok farklı cevaplar da alsak, ortak kanı fotoğraf ve videolarla hayatlarını sosyal medyaya aktarmaktan duydukları mutluluğu işaret ediyorlar. Elbette paylaşmak kadar, Instagram arkadaşlarını fotoğraf ve videolarla takip etmekte madalyonun diğer güzel yüzünü oluşturuyor.

Instagram hesabını bireysel kullanıcıların yanı sıra bir de kuruluşlar açıyor. Böylelikle Instagram kullanıcıları arasında çeşitli kar amacı olmayan veya ticari olan kuruluşlarda yer alıyor. Bu durum da Instagram’ın etkinliğini artıran faktörler arasındadır. Öyle ki, bu kuruluşlar faaliyetlerini Instagram üzerinden tanıtma imkanı buluyor.

Öte yandan ünlü isimlerinde aktif olarak kullanmasının kuruluşların sayfalarından daha fazla Instagram etkinliğine katkı sağladığını söylemek mümkündür. Gerek ünlüleri rol model alanlar gerekse onların hayatlarını yakından takip etmek isteyenlerde Instagram’dan diğer sosyal medya kanallarından daha fazla yararlanabiliyor. Ünlülerin Instagram’da ki etkinliğin artmasında ki etkisini görmek için “Keşfet” alanında ki paylaşımlarda ünlülerin oranına bakmak yeterli olur kanaatindeyim.

Nasıl Etkin Bir Instagram Kullanıcısı Olurum?

Elbette sizlerde Instagram’ın bu renkli ve bol fotoğraflı kullanıcıları arasında yer almak istiyorsanız veya etkinliğinizi artırmak istiyorsanız ne yapabilirsiniz, birazda bundan bahsedelim. Elbette öncelikle irtibat halinde olduğunuz çevrenizde ki insanları takip etmekle bu işe başlamanız gerekir.

Takipçisi olduğunuz diğer kullanıcılardan birçoğu sizi de merak edip veya yakınlık duyup takip etmeye başlayacaktır. Buda paylaştığınız fotoğraf ve videoları daha çok arkadaşınıza ulaştırmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde etkin olarak kullanabiliyor ve paylaşımlarla birçok insana hitap etmiş oluyorsunuz.

Bu doğal yöntemle oluşan takipçi sayısı ve paylaşımlarımın beğenisi benim veya kuruluşumuz için yeterli değil diyorsanız, sizlere de elbette bir yol göstereceğiz. instagram takipçi hilesi ve instagram beğeni hilesi kullanarak sizde tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı kişiye ulaşabilirsiniz. Bu konuda sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

2017-02-28 00:26:41

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Nedir ? Nasıl Kullanılır

İnstagram Nedir ? Nasıl Kullanılır

Instagram Nedir ve Nasıl Kullanılır? Instagram Ekim 2010 tarihinde KevinSystrom ve Mike Krieger tarafından California ve San Francisco’da geliştirilmiştir. Uygulamanın amacı kullanıcılarına

Instagram Takipçi Kasmanın Püf Noktaları

Instagram Takipçi Kasmanın Püf Noktaları

Instagram Takipçi Kasmanın Püf Noktaları Instagram hesabınız var ama daha etkin kullanmak istiyorsanız elbette iki önemli şeye ihtiyaç duyacaksınız. Birincisi takipçi sayınızın artması

İnstagram Hesabınızla Farkınızı Ortaya Çıkarın

İnstagram Hesabınızla Farkınızı Ortaya Çıkarın

Instagram Hesabınızla Farkınızı Ortaya Çıkarın  Malumunuz insanlar doğup dış dünya ile alaka kurmaya başladıkları andan itibaren duygularını, düşüncelerini, mutlu ve özel anlarını